BYD Seal vs Porsche Taycan
Met 570 en 590 km WLTP-bereik liggen de BYD Seal RWD en de Porsche Taycan in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de BYD Seal RWD (sedan, 2023) en de Porsche Taycan (sportieve EV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BYD Seal RWD | Porsche Taycan |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 82,5 kWh | 89 kWh |
| WLTP-bereik | 570 km | 590 km |
| Verbruik (berekend) | 14,5 kWh/100 km | 15,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 320 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 37 min | ± 19 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 161 km | ± 329 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,05 | € 4,22 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Porsche Taycan aan het langste eind met 590 om 570 km; dat scheelt 20 km, ruwweg 4%.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Porsche Taycan: 18,8 tegenover 37,3 minuten — een verschil van 18,4 minuten (±49%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BYD Seal RWD zo'n 161 km bij en bij de Porsche Taycan ongeveer 329 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de BYD Seal RWD voor: 14,5 versus 15,1 kWh/100 km, oftewel 0,6 kWh/100 km (zo'n 4%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 25,66 verschil.
Alleen de BYD Seal RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Porsche Taycan als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Seal RWD niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BYD Seal RWD en Porsche Taycan.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BYD Seal RWD of de Porsche Taycan?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal RWD indicatief ±37 minuten en bij de Porsche Taycan ±19 minuten (piek 150 vs 320 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de BYD Seal en de Porsche Taycan?
Volgens de WLTP-opgave 570 km tegenover 590 km — een verschil van 20 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal RWD ongeveer € 4,05 en met de Porsche Taycan ongeveer € 4,22, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BYD Seal en Porsche Taycan?
De 150- en 320-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±37 en ±19 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.