EV-database

BYD Seal vs Porsche Macan

BYD Seal RWD of Porsche Macan Turbo: op papier 570 en 590 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BYD Seal RWD (sedan, 2023) en de Porsche Macan Turbo (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBYD Seal RWDPorsche Macan Turbo
Bruikbare accu82,5 kWh95 kWh
WLTP-bereik570 km590 km
Verbruik (berekend)14,5 kWh/100 km16,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW270 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 37 min± 24 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 161 km± 260 km
Thuisladen per 100 km€ 4,05€ 4,51
AandrijvingRWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Porsche Macan Turbo: 590 tegenover 570 km — een verschil van 20 km (±4%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Porsche Macan Turbo voor: 23,8 versus 37,3 minuten, oftewel 13,4 minuten (zo'n 36%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BYD Seal RWD zo'n 161 km bij en bij de Porsche Macan Turbo ongeveer 260 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de BYD Seal RWD voor: 14,5 versus 16,1 kWh/100 km, oftewel 1,6 kWh/100 km (zo'n 10%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 68,38.

Alleen de BYD Seal RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Porsche Macan Turbo er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Seal RWD kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BYD Seal RWD en Porsche Macan Turbo.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BYD Seal RWD of de Porsche Macan Turbo?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal RWD indicatief ±37 minuten en bij de Porsche Macan Turbo ±24 minuten (piek 150 vs 270 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BYD Seal en de Porsche Macan?

Volgens de WLTP-opgave 570 km tegenover 590 km — een verschil van 20 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal RWD ongeveer € 4,05 en met de Porsche Macan Turbo ongeveer € 4,51, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 82,5 kWh over 570 km voor de BYD Seal RWD, 95 kWh over 590 km voor de Porsche Macan Turbo. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.