BYD Seal vs Kia EV5
BYD Seal AWD Excellence of Kia EV5 81 kWh: op papier 520 en 530 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de BYD Seal AWD Excellence (sedan, 2023) en de Kia EV5 81 kWh (middelgrote SUV, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BYD Seal AWD Excellence | Kia EV5 81 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 82,5 kWh | 81 kWh |
| WLTP-bereik | 520 km | 530 km |
| Verbruik (berekend) | 15,9 kWh/100 km | 15,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 37 min | ± 37 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 147 km | ± 152 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,44 | € 4,28 |
| Aandrijving | AWD | FWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Kia EV5 81 kWh beter met 530 tegen 520 km — 10 km ofwel ±2% uit elkaar.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Kia EV5 81 kWh: 36,6 tegenover 37,3 minuten — een verschil van 0,7 minuten (±2%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BYD Seal AWD Excellence zo'n 147 km bij en bij de Kia EV5 81 kWh ongeveer 152 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Kia EV5 81 kWh voor: 15,3 versus 15,9 kWh/100 km, oftewel 0,6 kWh/100 km (zo'n 4%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 24,46.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Kia EV5 81 kWh de meeste punten. Wie de BYD Seal AWD Excellence overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BYD Seal AWD Excellence en Kia EV5 81 kWh.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BYD Seal AWD Excellence of de Kia EV5 81 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal AWD Excellence indicatief ±37 minuten en bij de Kia EV5 81 kWh ±37 minuten (piek 150 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de BYD Seal en de Kia EV5?
Volgens de WLTP-opgave 520 km tegenover 530 km — een verschil van 10 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal AWD Excellence ongeveer € 4,44 en met de Kia EV5 81 kWh ongeveer € 4,28, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BYD Seal en Kia EV5?
De 150- en 150-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±37 en ±37 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.