EV-database

BYD Seal vs BMW i4

BYD Seal AWD Excellence of BMW i4 M50: op papier 520 en 521 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de BYD Seal AWD Excellence (sedan, 2023) naast de BMW i4 M50 (sedan, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBYD Seal AWD ExcellenceBMW i4 M50
Bruikbare accu82,5 kWh81 kWh
WLTP-bereik520 km521 km
Verbruik (berekend)15,9 kWh/100 km15,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW205 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 37 min± 27 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 147 km± 204 km
Thuisladen per 100 km€ 4,44€ 4,35
AandrijvingAWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BMW i4 M50 aan het langste eind met 521 om 520 km; dat scheelt 1 km, ruwweg 0%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de BMW i4 M50 voor: 26,8 versus 37,3 minuten, oftewel 10,5 minuten (zo'n 28%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±147 km (bij de BYD Seal AWD Excellence) tegenover ±204 km (bij de BMW i4 M50) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de BMW i4 M50 aan het langste eind met 15,5 om 15,9 kWh/100 km; dat scheelt 0,3 kWh/100 km, ruwweg 2%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 13,37.

Alleen de BYD Seal AWD Excellence heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de BMW i4 M50 de meeste punten. Wie de BYD Seal AWD Excellence overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BYD Seal AWD Excellence en BMW i4 M50.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BYD Seal AWD Excellence of de BMW i4 M50?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal AWD Excellence indicatief ±37 minuten en bij de BMW i4 M50 ±27 minuten (piek 150 vs 205 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BYD Seal AWD Excellence haalt 520 km WLTP, de BMW i4 M50 521 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal AWD Excellence ongeveer € 4,44 en met de BMW i4 M50 ongeveer € 4,35, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.