BYD Han vs Tesla Model 3
De BYD Han en de Tesla Model 3 Performance zitten qua bereik dicht bij elkaar (521 vs 528 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de BYD Han (sedan, 2022) en de Tesla Model 3 Performance (sedan, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BYD Han | Tesla Model 3 Performance |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 85,4 kWh | 75 kWh |
| WLTP-bereik | 521 km | 528 km |
| Verbruik (berekend) | 16,4 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 120 kW | 250 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 48 min | ± 20 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 113 km | ± 273 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,59 | € 3,98 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Tesla Model 3 Performance aan het langste eind met 528 om 521 km; dat scheelt 7 km, ruwweg 1%.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Tesla Model 3 Performance: 20,3 tegenover 48,2 minuten — een verschil van 27,9 minuten (±58%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±113 km (bij de BYD Han) tegenover ±273 km (bij de Tesla Model 3 Performance) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Tesla Model 3 Performance voor: 14,2 versus 16,4 kWh/100 km, oftewel 2,2 kWh/100 km (zo'n 13%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 91,85 verschil.
Alleen de BYD Han heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Tesla Model 3 Performance de meeste punten. Wie de BYD Han overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BYD Han en Tesla Model 3 Performance.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BYD Han of de Tesla Model 3 Performance?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Han indicatief ±48 minuten en bij de Tesla Model 3 Performance ±20 minuten (piek 120 vs 250 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de BYD Han en de Tesla Model 3?
Volgens de WLTP-opgave 521 km tegenover 528 km — een verschil van 7 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Han ongeveer € 4,59 en met de Tesla Model 3 Performance ongeveer € 3,98, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BYD Han en Tesla Model 3?
De 120- en 250-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±48 en ±20 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.