EV-database

BMW iX2 vs Kia EV9

De BMW iX2 eDrive20 en de Kia EV9 AWD zitten qua bereik dicht bij elkaar (478 vs 505 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de BMW iX2 eDrive20 (compacte SUV, 2024) naast de Kia EV9 AWD (grote SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW iX2 eDrive20Kia EV9 AWD
Bruikbare accu65 kWh99,8 kWh
WLTP-bereik478 km505 km
Verbruik (berekend)13,6 kWh/100 km19,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW210 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 34 min± 32 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 148 km± 165 km
Thuisladen per 100 km€ 3,81€ 5,53
AandrijvingFWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Kia EV9 AWD voor: 505 versus 478 km, oftewel 27 km (zo'n 6%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Kia EV9 AWD: 32,2 tegenover 33,9 minuten — een verschil van 1,7 minuten (±5%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW iX2 eDrive20 zo'n 148 km bij en bij de Kia EV9 AWD ongeveer 165 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de BMW iX2 eDrive20: 13,6 tegenover 19,8 kWh/100 km — een verschil van 6,2 kWh/100 km (±31%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 258,89 verschil.

Alleen de Kia EV9 AWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Kia EV9 AWD er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW iX2 eDrive20 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW iX2 eDrive20 en Kia EV9 AWD.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW iX2 eDrive20 of de Kia EV9 AWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX2 eDrive20 indicatief ±34 minuten en bij de Kia EV9 AWD ±32 minuten (piek 130 vs 210 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BMW iX2 eDrive20 haalt 478 km WLTP, de Kia EV9 AWD 505 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX2 eDrive20 ongeveer € 3,81 en met de Kia EV9 AWD ongeveer € 5,53, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 65 kWh over 478 km voor de BMW iX2 eDrive20, 99,8 kWh over 505 km voor de Kia EV9 AWD. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.