EV-database

BMW iX1 vs Renault Megane E-Tech

De BMW iX1 xDrive30 en de Renault Megane E-Tech EV60 zitten qua bereik dicht bij elkaar (440 vs 450 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW iX1 xDrive30 (compacte SUV, 2023) en de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW iX1 xDrive30Renault Megane E-Tech EV60
Bruikbare accu65 kWh60 kWh
WLTP-bereik440 km450 km
Verbruik (berekend)14,8 kWh/100 km13,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)130 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 34 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 136 km± 151 km
Thuisladen per 100 km€ 4,14€ 3,73
AandrijvingAWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Renault Megane E-Tech EV60 aan het langste eind met 450 om 440 km; dat scheelt 10 km, ruwweg 2%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Renault Megane E-Tech EV60 beter met 31,3 tegen 33,9 minuten — 2,6 minuten ofwel ±8% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±136 km (bij de BMW iX1 xDrive30) tegenover ±151 km (bij de Renault Megane E-Tech EV60) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Renault Megane E-Tech EV60 aan het langste eind met 13,3 om 14,8 kWh/100 km; dat scheelt 1,4 kWh/100 km, ruwweg 10%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 60,45.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Renault Megane E-Tech EV60 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BMW iX1 xDrive30 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BMW iX1 xDrive30 en Renault Megane E-Tech EV60.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW iX1 xDrive30 of de Renault Megane E-Tech EV60?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX1 xDrive30 indicatief ±34 minuten en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ±31 minuten (piek 130 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW iX1 en de Renault Megane E-Tech?

Volgens de WLTP-opgave 440 km tegenover 450 km — een verschil van 10 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX1 xDrive30 ongeveer € 4,14 en met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.