EV-database

BMW iX1 vs BMW iX2

Met 475 en 478 km WLTP-bereik liggen de BMW iX1 eDrive20 en de BMW iX2 eDrive20 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW iX1 eDrive20 (compacte SUV, 2024) en de BMW iX2 eDrive20 (compacte SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW iX1 eDrive20BMW iX2 eDrive20
Bruikbare accu65 kWh65 kWh
WLTP-bereik475 km478 km
Verbruik (berekend)13,7 kWh/100 km13,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 34 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 147 km± 148 km
Thuisladen per 100 km€ 3,83€ 3,81
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de BMW iX2 eDrive20: 478 tegenover 475 km — een verschil van 3 km (±1%).

Op de 10-80%-snellaadtijd ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 33,9 minuten. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±147 km (bij de BMW iX1 eDrive20) tegenover ±148 km (bij de BMW iX2 eDrive20) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de BMW iX2 eDrive20 beter met 13,6 tegen 13,7 kWh/100 km — 0,1 kWh/100 km ofwel ±1% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 3,61 verschil.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de BMW iX2 eDrive20 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW iX1 eDrive20 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW iX1 eDrive20 en BMW iX2 eDrive20.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW iX1 eDrive20 of de BMW iX2 eDrive20?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX1 eDrive20 indicatief ±34 minuten en bij de BMW iX2 eDrive20 ±34 minuten (piek 130 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW iX1 en de BMW iX2?

Volgens de WLTP-opgave 475 km tegenover 478 km — een verschil van 3 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX1 eDrive20 ongeveer € 3,83 en met de BMW iX2 eDrive20 ongeveer € 3,81, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW iX1 en BMW iX2?

De 130- en 130-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±34 en ±34 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.