BMW iX vs Mercedes-Benz EQE SUV
Met 566 en 590 km WLTP-bereik liggen de BMW iX M60 en de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW iX M60 (grote SUV, 2022) en de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ (middelgrote SUV, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BMW iX M60 | Mercedes-Benz EQE SUV 350+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 105 kWh | 90,6 kWh |
| WLTP-bereik | 566 km | 590 km |
| Verbruik (berekend) | 18,6 kWh/100 km | 15,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 195 kW | 170 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 36 min | ± 36 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 163 km | ± 172 km |
| Thuisladen per 100 km | € 5,19 | € 4,30 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Mercedes-Benz EQE SUV 350+: 590 tegenover 566 km — een verschil van 24 km (±4%).
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ aan het langste eind met 36,1 om 36,5 minuten; dat scheelt 0,4 minuten, ruwweg 1%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW iX M60 zo'n 163 km bij en bij de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ ongeveer 172 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Mercedes-Benz EQE SUV 350+: 15,4 tegenover 18,6 kWh/100 km — een verschil van 3,2 kWh/100 km (±17%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 134,20 verschil.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BMW iX M60 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BMW iX M60 en Mercedes-Benz EQE SUV 350+.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BMW iX M60 of de Mercedes-Benz EQE SUV 350+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX M60 indicatief ±36 minuten en bij de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ ±36 minuten (piek 195 vs 170 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW iX en de Mercedes-Benz EQE SUV?
Volgens de WLTP-opgave 566 km tegenover 590 km — een verschil van 24 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX M60 ongeveer € 5,19 en met de Mercedes-Benz EQE SUV 350+ ongeveer € 4,30, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW iX en Mercedes-Benz EQE SUV?
De 195- en 170-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±36 en ±36 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.