BMW iX vs Cupra Tavascan
De BMW iX M60 en de Cupra Tavascan Endurance zitten qua bereik dicht bij elkaar (566 vs 568 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de BMW iX M60 (grote SUV, 2022) en de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BMW iX M60 | Cupra Tavascan Endurance |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 105 kWh | 77 kWh |
| WLTP-bereik | 566 km | 568 km |
| Verbruik (berekend) | 18,6 kWh/100 km | 13,6 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 195 kW | 135 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 36 min | ± 39 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 163 km | ± 154 km |
| Thuisladen per 100 km | € 5,19 | € 3,80 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Cupra Tavascan Endurance: 568 tegenover 566 km — een verschil van 2 km (±0%).
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW iX M60: 36,5 tegenover 38,6 minuten — een verschil van 2,2 minuten (±6%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±163 km (bij de BMW iX M60) tegenover ±154 km (bij de Cupra Tavascan Endurance) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Cupra Tavascan Endurance beter met 13,6 tegen 18,6 kWh/100 km — 5 kWh/100 km ofwel ±27% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 209,79.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Cupra Tavascan Endurance de meeste punten. Wie de BMW iX M60 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BMW iX M60 en Cupra Tavascan Endurance.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BMW iX M60 of de Cupra Tavascan Endurance?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX M60 indicatief ±36 minuten en bij de Cupra Tavascan Endurance ±39 minuten (piek 195 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de BMW iX M60 haalt 566 km WLTP, de Cupra Tavascan Endurance 568 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX M60 ongeveer € 5,19 en met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW iX en Cupra Tavascan?
De 195- en 135-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±36 en ±39 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.