BMW i7 vs Mercedes-Benz EQS SUV
Met 625 en 640 km WLTP-bereik liggen de BMW i7 xDrive60 en de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de BMW i7 xDrive60 (sedan, 2022) en de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ (grote SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BMW i7 xDrive60 | Mercedes-Benz EQS SUV 450+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 102 kWh | 108,4 kWh |
| WLTP-bereik | 625 km | 640 km |
| Verbruik (berekend) | 16,3 kWh/100 km | 16,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 195 kW | 200 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 37 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 185 km | ± 183 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,57 | € 4,74 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Mercedes-Benz EQS SUV 450+: 640 tegenover 625 km — een verschil van 15 km (±2%).
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW i7 xDrive60: 35,4 tegenover 36,7 minuten — een verschil van 1,3 minuten (±3%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW i7 xDrive60 zo'n 185 km bij en bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer 183 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de BMW i7 xDrive60: 16,3 tegenover 16,9 kWh/100 km — een verschil van 0,6 kWh/100 km (±4%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 25,94 verschil.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de BMW i7 xDrive60 de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BMW i7 xDrive60 en Mercedes-Benz EQS SUV 450+.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BMW i7 xDrive60 of de Mercedes-Benz EQS SUV 450+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i7 xDrive60 indicatief ±35 minuten en bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ±37 minuten (piek 195 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de BMW i7 xDrive60 haalt 625 km WLTP, de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ 640 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i7 xDrive60 ongeveer € 4,57 en met de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer € 4,74, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 102 kWh over 625 km voor de BMW i7 xDrive60, 108,4 kWh over 640 km voor de Mercedes-Benz EQS SUV 450+. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.