EV-database

BMW i5 vs Cupra Tavascan

De BMW i5 M60 xDrive en de Cupra Tavascan VZ zitten qua bereik dicht bij elkaar (516 vs 522 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW i5 M60 xDrive (sedan, 2023) en de Cupra Tavascan VZ (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i5 M60 xDriveCupra Tavascan VZ
Bruikbare accu81 kWh77 kWh
WLTP-bereik516 km522 km
Verbruik (berekend)15,7 kWh/100 km14,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)205 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 27 min± 39 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 202 km± 142 km
Thuisladen per 100 km€ 4,40€ 4,13
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Cupra Tavascan VZ: 522 tegenover 516 km — een verschil van 6 km (±1%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de BMW i5 M60 xDrive beter met 26,8 tegen 38,6 minuten — 11,9 minuten ofwel ±31% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW i5 M60 xDrive zo'n 202 km bij en bij de Cupra Tavascan VZ ongeveer 142 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Cupra Tavascan VZ beter met 14,8 tegen 15,7 kWh/100 km — 0,9 kWh/100 km ofwel ±6% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 39,76.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Cupra Tavascan VZ er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW i5 M60 xDrive kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i5 M60 xDrive en Cupra Tavascan VZ.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i5 M60 xDrive of de Cupra Tavascan VZ?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i5 M60 xDrive indicatief ±27 minuten en bij de Cupra Tavascan VZ ±39 minuten (piek 205 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW i5 en de Cupra Tavascan?

Volgens de WLTP-opgave 516 km tegenover 522 km — een verschil van 6 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i5 M60 xDrive ongeveer € 4,40 en met de Cupra Tavascan VZ ongeveer € 4,13, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.