EV-database

BMW i5 vs BYD Tang

Met 516 en 530 km WLTP-bereik liggen de BMW i5 M60 xDrive en de BYD Tang in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de BMW i5 M60 xDrive (sedan, 2023) en de BYD Tang (grote SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i5 M60 xDriveBYD Tang
Bruikbare accu81 kWh108,8 kWh
WLTP-bereik516 km530 km
Verbruik (berekend)15,7 kWh/100 km20,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)205 kW170 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 27 min± 43 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 202 km± 128 km
Thuisladen per 100 km€ 4,40€ 5,75
AandrijvingAWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de BYD Tang: 530 tegenover 516 km — een verschil van 14 km (±3%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de BMW i5 M60 xDrive voor: 26,8 versus 43,4 minuten, oftewel 16,6 minuten (zo'n 38%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW i5 M60 xDrive zo'n 202 km bij en bij de BYD Tang ongeveer 128 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de BMW i5 M60 xDrive aan het langste eind met 15,7 om 20,5 kWh/100 km; dat scheelt 4,8 kWh/100 km, ruwweg 24%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 202,89.

Alleen de BYD Tang heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de BMW i5 M60 xDrive als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Tang niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BMW i5 M60 xDrive en BYD Tang.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i5 M60 xDrive of de BYD Tang?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i5 M60 xDrive indicatief ±27 minuten en bij de BYD Tang ±43 minuten (piek 205 vs 170 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BMW i5 M60 xDrive haalt 516 km WLTP, de BYD Tang 530 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i5 M60 xDrive ongeveer € 4,40 en met de BYD Tang ongeveer € 5,75, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 81 kWh over 516 km voor de BMW i5 M60 xDrive, 108,8 kWh over 530 km voor de BYD Tang. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.