EV-database

BMW i5 vs BYD Seal

Met 516 en 520 km WLTP-bereik liggen de BMW i5 M60 xDrive en de BYD Seal AWD Excellence in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de BMW i5 M60 xDrive (sedan, 2023) naast de BYD Seal AWD Excellence (sedan, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i5 M60 xDriveBYD Seal AWD Excellence
Bruikbare accu81 kWh82,5 kWh
WLTP-bereik516 km520 km
Verbruik (berekend)15,7 kWh/100 km15,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)205 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 27 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 202 km± 147 km
Thuisladen per 100 km€ 4,40€ 4,44
AandrijvingAWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de BYD Seal AWD Excellence beter met 520 tegen 516 km — 4 km ofwel ±1% uit elkaar.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de BMW i5 M60 xDrive aan het langste eind met 26,8 om 37,3 minuten; dat scheelt 10,5 minuten, ruwweg 28%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±202 km (bij de BMW i5 M60 xDrive) tegenover ±147 km (bij de BYD Seal AWD Excellence) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de BMW i5 M60 xDrive: 15,7 tegenover 15,9 kWh/100 km — een verschil van 0,2 kWh/100 km (±1%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 7,04 verschil.

Alleen de BYD Seal AWD Excellence heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de BMW i5 M60 xDrive er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Seal AWD Excellence kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i5 M60 xDrive en BYD Seal AWD Excellence.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i5 M60 xDrive of de BYD Seal AWD Excellence?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i5 M60 xDrive indicatief ±27 minuten en bij de BYD Seal AWD Excellence ±37 minuten (piek 205 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BMW i5 M60 xDrive haalt 516 km WLTP, de BYD Seal AWD Excellence 520 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i5 M60 xDrive ongeveer € 4,40 en met de BYD Seal AWD Excellence ongeveer € 4,44, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.