BMW i5 vs BYD Han
De BMW i5 M60 xDrive en de BYD Han zitten qua bereik dicht bij elkaar (516 vs 521 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW i5 M60 xDrive (sedan, 2023) en de BYD Han (sedan, 2022) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BMW i5 M60 xDrive | BYD Han |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 81 kWh | 85,4 kWh |
| WLTP-bereik | 516 km | 521 km |
| Verbruik (berekend) | 15,7 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 205 kW | 120 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 27 min | ± 48 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 202 km | ± 113 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,40 | € 4,59 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de BYD Han beter met 521 tegen 516 km — 5 km ofwel ±1% uit elkaar.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de BMW i5 M60 xDrive voor: 26,8 versus 48,2 minuten, oftewel 21,4 minuten (zo'n 44%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW i5 M60 xDrive zo'n 202 km bij en bij de BYD Han ongeveer 113 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de BMW i5 M60 xDrive: 15,7 tegenover 16,4 kWh/100 km — een verschil van 0,7 kWh/100 km (±4%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 29,14.
Alleen de BYD Han heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de BMW i5 M60 xDrive de meeste punten. Wie de BYD Han overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BMW i5 M60 xDrive en BYD Han.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BMW i5 M60 xDrive of de BYD Han?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i5 M60 xDrive indicatief ±27 minuten en bij de BYD Han ±48 minuten (piek 205 vs 120 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de BMW i5 M60 xDrive haalt 516 km WLTP, de BYD Han 521 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i5 M60 xDrive ongeveer € 4,40 en met de BYD Han ongeveer € 4,59, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW i5 en BYD Han?
De 205- en 120-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±27 en ±48 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.