EV-database

BMW i4 vs Peugeot e-3008

De BMW i4 M50 en de Peugeot e-3008 73 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (521 vs 527 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW i4 M50 (sedan, 2022) en de Peugeot e-3008 73 kWh (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i4 M50Peugeot e-3008 73 kWh
Bruikbare accu81 kWh73 kWh
WLTP-bereik521 km527 km
Verbruik (berekend)15,5 kWh/100 km13,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)205 kW160 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 27 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 204 km± 179 km
Thuisladen per 100 km€ 4,35€ 3,88
AandrijvingAWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Peugeot e-3008 73 kWh aan het langste eind met 527 om 521 km; dat scheelt 6 km, ruwweg 1%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de BMW i4 M50 voor: 26,8 versus 30,9 minuten, oftewel 4,1 minuten (zo'n 13%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±204 km (bij de BMW i4 M50) tegenover ±179 km (bij de Peugeot e-3008 73 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Peugeot e-3008 73 kWh: 13,9 tegenover 15,5 kWh/100 km — een verschil van 1,7 kWh/100 km (±11%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 71,19.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Peugeot e-3008 73 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW i4 M50 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i4 M50 en Peugeot e-3008 73 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i4 M50 of de Peugeot e-3008 73 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i4 M50 indicatief ±27 minuten en bij de Peugeot e-3008 73 kWh ±31 minuten (piek 205 vs 160 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BMW i4 M50 haalt 521 km WLTP, de Peugeot e-3008 73 kWh 527 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i4 M50 ongeveer € 4,35 en met de Peugeot e-3008 73 kWh ongeveer € 3,88, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW i4 en Peugeot e-3008?

De 205- en 160-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±27 en ±31 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.