EV-database

BMW i4 vs Cupra Tavascan

Met 521 en 522 km WLTP-bereik liggen de BMW i4 M50 en de Cupra Tavascan VZ in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de BMW i4 M50 (sedan, 2022) naast de Cupra Tavascan VZ (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i4 M50Cupra Tavascan VZ
Bruikbare accu81 kWh77 kWh
WLTP-bereik521 km522 km
Verbruik (berekend)15,5 kWh/100 km14,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)205 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 27 min± 39 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 204 km± 142 km
Thuisladen per 100 km€ 4,35€ 4,13
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Cupra Tavascan VZ beter met 522 tegen 521 km — 1 km ofwel ±0% uit elkaar.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de BMW i4 M50 voor: 26,8 versus 38,6 minuten, oftewel 11,9 minuten (zo'n 31%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW i4 M50 zo'n 204 km bij en bij de Cupra Tavascan VZ ongeveer 142 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Cupra Tavascan VZ beter met 14,8 tegen 15,5 kWh/100 km — 0,8 kWh/100 km ofwel ±5% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 33,43 verschil.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Cupra Tavascan VZ er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW i4 M50 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i4 M50 en Cupra Tavascan VZ.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i4 M50 of de Cupra Tavascan VZ?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i4 M50 indicatief ±27 minuten en bij de Cupra Tavascan VZ ±39 minuten (piek 205 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BMW i4 M50 haalt 521 km WLTP, de Cupra Tavascan VZ 522 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i4 M50 ongeveer € 4,35 en met de Cupra Tavascan VZ ongeveer € 4,13, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW i4 en Cupra Tavascan?

De 205- en 135-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±27 en ±39 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.