EV-database

BMW i4 vs BYD Tang

BMW i4 M50 of BYD Tang: op papier 521 en 530 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW i4 M50 (sedan, 2022) en de BYD Tang (grote SUV, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i4 M50BYD Tang
Bruikbare accu81 kWh108,8 kWh
WLTP-bereik521 km530 km
Verbruik (berekend)15,5 kWh/100 km20,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)205 kW170 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 27 min± 43 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 204 km± 128 km
Thuisladen per 100 km€ 4,35€ 5,75
AandrijvingAWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de BYD Tang: 530 tegenover 521 km — een verschil van 9 km (±2%).

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW i4 M50: 26,8 tegenover 43,4 minuten — een verschil van 16,6 minuten (±38%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±204 km (bij de BMW i4 M50) tegenover ±128 km (bij de BYD Tang) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de BMW i4 M50: 15,5 tegenover 20,5 kWh/100 km — een verschil van 5 kWh/100 km (±24%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 209,21.

Alleen de BYD Tang heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de BMW i4 M50 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Tang niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BMW i4 M50 en BYD Tang.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i4 M50 of de BYD Tang?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i4 M50 indicatief ±27 minuten en bij de BYD Tang ±43 minuten (piek 205 vs 170 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BMW i4 M50 haalt 521 km WLTP, de BYD Tang 530 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i4 M50 ongeveer € 4,35 en met de BYD Tang ongeveer € 5,75, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW i4 en BYD Tang?

De 205- en 170-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±27 en ±43 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.