EV-database

BMW i4 vs BYD Han

BMW i4 M50 of BYD Han: op papier 521 en 521 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de BMW i4 M50 (sedan, 2022) en de BYD Han (sedan, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i4 M50BYD Han
Bruikbare accu81 kWh85,4 kWh
WLTP-bereik521 km521 km
Verbruik (berekend)15,5 kWh/100 km16,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)205 kW120 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 27 min± 48 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 204 km± 113 km
Thuisladen per 100 km€ 4,35€ 4,59
AandrijvingAWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 521 km.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de BMW i4 M50 beter met 26,8 tegen 48,2 minuten — 21,4 minuten ofwel ±44% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±204 km (bij de BMW i4 M50) tegenover ±113 km (bij de BYD Han) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de BMW i4 M50 beter met 15,5 tegen 16,4 kWh/100 km — 0,8 kWh/100 km ofwel ±5% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 35,47.

Alleen de BYD Han heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de BMW i4 M50 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Han kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i4 M50 en BYD Han.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i4 M50 of de BYD Han?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i4 M50 indicatief ±27 minuten en bij de BYD Han ±48 minuten (piek 205 vs 120 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW i4 en de BYD Han?

Volgens de WLTP-opgave 521 km tegenover 521 km — een verschil van 0 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i4 M50 ongeveer € 4,35 en met de BYD Han ongeveer € 4,59, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 81 kWh over 521 km voor de BMW i4 M50, 85,4 kWh over 521 km voor de BYD Han. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.