EV-database

BMW i4 vs Volkswagen ID.4

Met 483 en 516 km WLTP-bereik liggen de BMW i4 eDrive35 en de Volkswagen ID.4 GTX in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de BMW i4 eDrive35 (sedan, 2023) en de Volkswagen ID.4 GTX (middelgrote SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i4 eDrive35Volkswagen ID.4 GTX
Bruikbare accu67 kWh77 kWh
WLTP-bereik483 km516 km
Verbruik (berekend)13,9 kWh/100 km14,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)180 kW175 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 25 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 201 km± 182 km
Thuisladen per 100 km€ 3,88€ 4,18
AandrijvingRWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Volkswagen ID.4 GTX aan het langste eind met 516 om 483 km; dat scheelt 33 km, ruwweg 7%.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de BMW i4 eDrive35 aan het langste eind met 25,2 om 29,8 minuten; dat scheelt 4,6 minuten, ruwweg 15%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±201 km (bij de BMW i4 eDrive35) tegenover ±182 km (bij de Volkswagen ID.4 GTX) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de BMW i4 eDrive35 voor: 13,9 versus 14,9 kWh/100 km, oftewel 1,1 kWh/100 km (zo'n 7%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 44,14.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de BMW i4 eDrive35 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Volkswagen ID.4 GTX kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i4 eDrive35 en Volkswagen ID.4 GTX.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i4 eDrive35 of de Volkswagen ID.4 GTX?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i4 eDrive35 indicatief ±25 minuten en bij de Volkswagen ID.4 GTX ±30 minuten (piek 180 vs 175 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BMW i4 eDrive35 haalt 483 km WLTP, de Volkswagen ID.4 GTX 516 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i4 eDrive35 ongeveer € 3,88 en met de Volkswagen ID.4 GTX ongeveer € 4,18, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW i4 en Volkswagen ID.4?

De 180- en 175-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±25 en ±30 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.