EV-database

BMW i4 vs Tesla Model Y

BMW i4 eDrive35 of Tesla Model Y Performance: op papier 483 en 514 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de BMW i4 eDrive35 (sedan, 2023) en de Tesla Model Y Performance (middelgrote SUV, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i4 eDrive35Tesla Model Y Performance
Bruikbare accu67 kWh75 kWh
WLTP-bereik483 km514 km
Verbruik (berekend)13,9 kWh/100 km14,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)180 kW250 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 25 min± 20 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 201 km± 266 km
Thuisladen per 100 km€ 3,88€ 4,09
AandrijvingRWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Tesla Model Y Performance voor: 514 versus 483 km, oftewel 31 km (zo'n 6%) verschil.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Tesla Model Y Performance beter met 20,3 tegen 25,2 minuten — 4,9 minuten ofwel ±19% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±201 km (bij de BMW i4 eDrive35) tegenover ±266 km (bij de Tesla Model Y Performance) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de BMW i4 eDrive35: 13,9 tegenover 14,6 kWh/100 km — een verschil van 0,7 kWh/100 km (±5%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 30,23.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Tesla Model Y Performance er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW i4 eDrive35 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i4 eDrive35 en Tesla Model Y Performance.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i4 eDrive35 of de Tesla Model Y Performance?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i4 eDrive35 indicatief ±25 minuten en bij de Tesla Model Y Performance ±20 minuten (piek 180 vs 250 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BMW i4 eDrive35 haalt 483 km WLTP, de Tesla Model Y Performance 514 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i4 eDrive35 ongeveer € 3,88 en met de Tesla Model Y Performance ongeveer € 4,09, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 67 kWh over 483 km voor de BMW i4 eDrive35, 75 kWh over 514 km voor de Tesla Model Y Performance. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.