EV-database

BMW i4 vs Kia EV9

Met 483 en 505 km WLTP-bereik liggen de BMW i4 eDrive35 en de Kia EV9 AWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW i4 eDrive35 (sedan, 2023) en de Kia EV9 AWD (grote SUV, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i4 eDrive35Kia EV9 AWD
Bruikbare accu67 kWh99,8 kWh
WLTP-bereik483 km505 km
Verbruik (berekend)13,9 kWh/100 km19,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)180 kW210 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 25 min± 32 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 201 km± 165 km
Thuisladen per 100 km€ 3,88€ 5,53
AandrijvingRWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Kia EV9 AWD voor: 505 versus 483 km, oftewel 22 km (zo'n 5%) verschil.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de BMW i4 eDrive35 beter met 25,2 tegen 32,2 minuten — 7 minuten ofwel ±22% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW i4 eDrive35 zo'n 201 km bij en bij de Kia EV9 AWD ongeveer 165 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de BMW i4 eDrive35 beter met 13,9 tegen 19,8 kWh/100 km — 5,9 kWh/100 km ofwel ±30% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 247,41.

Alleen de Kia EV9 AWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de BMW i4 eDrive35 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia EV9 AWD kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i4 eDrive35 en Kia EV9 AWD.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i4 eDrive35 of de Kia EV9 AWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i4 eDrive35 indicatief ±25 minuten en bij de Kia EV9 AWD ±32 minuten (piek 180 vs 210 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW i4 en de Kia EV9?

Volgens de WLTP-opgave 483 km tegenover 505 km — een verschil van 22 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i4 eDrive35 ongeveer € 3,88 en met de Kia EV9 AWD ongeveer € 5,53, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 67 kWh over 483 km voor de BMW i4 eDrive35, 99,8 kWh over 505 km voor de Kia EV9 AWD. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.