BMW i4 vs BMW i5
De BMW i4 eDrive35 en de BMW i5 M60 xDrive zitten qua bereik dicht bij elkaar (483 vs 516 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de BMW i4 eDrive35 (sedan, 2023) en de BMW i5 M60 xDrive (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BMW i4 eDrive35 | BMW i5 M60 xDrive |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 67 kWh | 81 kWh |
| WLTP-bereik | 483 km | 516 km |
| Verbruik (berekend) | 13,9 kWh/100 km | 15,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 180 kW | 205 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 25 min | ± 27 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 201 km | ± 202 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,88 | € 4,40 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de BMW i5 M60 xDrive beter met 516 tegen 483 km — 33 km ofwel ±7% uit elkaar.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de BMW i4 eDrive35 voor: 25,2 versus 26,8 minuten, oftewel 1,6 minuten (zo'n 6%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW i4 eDrive35 zo'n 201 km bij en bij de BMW i5 M60 xDrive ongeveer 202 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de BMW i4 eDrive35: 13,9 tegenover 15,7 kWh/100 km — een verschil van 1,8 kWh/100 km (±12%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 76,69.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de BMW i4 eDrive35 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW i5 M60 xDrive kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i4 eDrive35 en BMW i5 M60 xDrive.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BMW i4 eDrive35 of de BMW i5 M60 xDrive?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i4 eDrive35 indicatief ±25 minuten en bij de BMW i5 M60 xDrive ±27 minuten (piek 180 vs 205 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de BMW i4 eDrive35 haalt 483 km WLTP, de BMW i5 M60 xDrive 516 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i4 eDrive35 ongeveer € 3,88 en met de BMW i5 M60 xDrive ongeveer € 4,40, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.