EV-database

Audi Q6 e-tron vs Porsche Taycan

De Audi Q6 e-tron performance en de Porsche Taycan 4S zitten qua bereik dicht bij elkaar (625 vs 642 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Audi Q6 e-tron performance (middelgrote SUV, 2024) en de Porsche Taycan 4S (sportieve EV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkAudi Q6 e-tron performancePorsche Taycan 4S
Bruikbare accu94,9 kWh97 kWh
WLTP-bereik625 km642 km
Verbruik (berekend)15,2 kWh/100 km15,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)270 kW320 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 21 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 276 km± 328 km
Thuisladen per 100 km€ 4,25€ 4,23
AandrijvingRWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Porsche Taycan 4S beter met 642 tegen 625 km — 17 km ofwel ±3% uit elkaar.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Porsche Taycan 4S voor: 20,5 versus 23,8 minuten, oftewel 3,3 minuten (zo'n 14%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±276 km (bij de Audi Q6 e-tron performance) tegenover ±328 km (bij de Porsche Taycan 4S) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Porsche Taycan 4S voor: 15,1 versus 15,2 kWh/100 km, oftewel 0,1 kWh/100 km (zo'n 0%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 3,15.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Porsche Taycan 4S er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Audi Q6 e-tron performance kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Audi Q6 e-tron performance en Porsche Taycan 4S.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Audi Q6 e-tron performance of de Porsche Taycan 4S?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Audi Q6 e-tron performance indicatief ±24 minuten en bij de Porsche Taycan 4S ±21 minuten (piek 270 vs 320 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Audi Q6 e-tron performance haalt 625 km WLTP, de Porsche Taycan 4S 642 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Audi Q6 e-tron performance ongeveer € 4,25 en met de Porsche Taycan 4S ongeveer € 4,23, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 94,9 kWh over 625 km voor de Audi Q6 e-tron performance, 97 kWh over 642 km voor de Porsche Taycan 4S. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.