EV-database

Audi Q6 e-tron vs Kia EV4

Met 625 en 630 km WLTP-bereik liggen de Audi Q6 e-tron performance en de Kia EV4 81 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Audi Q6 e-tron performance (middelgrote SUV, 2024) en de Kia EV4 81 kWh (hatchback, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkAudi Q6 e-tron performanceKia EV4 81 kWh
Bruikbare accu94,9 kWh81,4 kWh
WLTP-bereik625 km630 km
Verbruik (berekend)15,2 kWh/100 km12,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)270 kW128 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 43 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 276 km± 154 km
Thuisladen per 100 km€ 4,25€ 3,62
AandrijvingRWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Kia EV4 81 kWh voor: 630 versus 625 km, oftewel 5 km (zo'n 1%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Audi Q6 e-tron performance: 23,8 tegenover 43,1 minuten — een verschil van 19,3 minuten (±45%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Audi Q6 e-tron performance zo'n 276 km bij en bij de Kia EV4 81 kWh ongeveer 154 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Kia EV4 81 kWh voor: 12,9 versus 15,2 kWh/100 km, oftewel 2,3 kWh/100 km (zo'n 15%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 95,06.

Alleen de Kia EV4 81 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Kia EV4 81 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Audi Q6 e-tron performance niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Audi Q6 e-tron performance en Kia EV4 81 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Audi Q6 e-tron performance of de Kia EV4 81 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Audi Q6 e-tron performance indicatief ±24 minuten en bij de Kia EV4 81 kWh ±43 minuten (piek 270 vs 128 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Audi Q6 e-tron en de Kia EV4?

Volgens de WLTP-opgave 625 km tegenover 630 km — een verschil van 5 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Audi Q6 e-tron performance ongeveer € 4,25 en met de Kia EV4 81 kWh ongeveer € 3,62, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.