Audi Q4 e-tron vs Kia EV9
Met 536 en 563 km WLTP-bereik liggen de Audi Q4 e-tron 45 en de Kia EV9 RWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de Audi Q4 e-tron 45 (middelgrote SUV, 2024) naast de Kia EV9 RWD (grote SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Audi Q4 e-tron 45 | Kia EV9 RWD |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 99,8 kWh |
| WLTP-bereik | 536 km | 563 km |
| Verbruik (berekend) | 14,4 kWh/100 km | 17,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 175 kW | 210 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 30 min | ± 32 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 189 km | ± 184 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,02 | € 4,96 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Kia EV9 RWD aan het langste eind met 563 om 536 km; dat scheelt 27 km, ruwweg 5%.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Audi Q4 e-tron 45: 29,8 tegenover 32,2 minuten — een verschil van 2,4 minuten (±7%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Audi Q4 e-tron 45 zo'n 189 km bij en bij de Kia EV9 RWD ongeveer 184 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Audi Q4 e-tron 45: 14,4 tegenover 17,7 kWh/100 km — een verschil van 3,4 kWh/100 km (±19%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 141,15.
Alleen de Kia EV9 RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Audi Q4 e-tron 45 de meeste punten. Wie de Kia EV9 RWD overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Audi Q4 e-tron 45 en Kia EV9 RWD.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Audi Q4 e-tron 45 of de Kia EV9 RWD?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Audi Q4 e-tron 45 indicatief ±30 minuten en bij de Kia EV9 RWD ±32 minuten (piek 175 vs 210 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Audi Q4 e-tron en de Kia EV9?
Volgens de WLTP-opgave 536 km tegenover 563 km — een verschil van 27 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Audi Q4 e-tron 45 ongeveer € 4,02 en met de Kia EV9 RWD ongeveer € 4,96, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.