Audi A6 Avant e-tron vs Lucid Air
Met 720 en 725 km WLTP-bereik liggen de Audi A6 Avant e-tron performance en de Lucid Air Touring in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Audi A6 Avant e-tron performance (stationwagon, 2025) en de Lucid Air Touring (sedan, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Audi A6 Avant e-tron performance | Lucid Air Touring |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 94,9 kWh | 92 kWh |
| WLTP-bereik | 720 km | 725 km |
| Verbruik (berekend) | 13,2 kWh/100 km | 12,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 270 kW | 250 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 24 min | ± 25 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 318 km | ± 305 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,69 | € 3,55 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Lucid Air Touring: 725 tegenover 720 km — een verschil van 5 km (±1%).
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Audi A6 Avant e-tron performance: 23,8 tegenover 24,9 minuten — een verschil van 1,1 minuten (±4%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Audi A6 Avant e-tron performance zo'n 318 km bij en bij de Lucid Air Touring ongeveer 305 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Lucid Air Touring voor: 12,7 versus 13,2 kWh/100 km, oftewel 0,5 kWh/100 km (zo'n 4%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 20,62.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Touring met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Lucid Air Touring de meeste punten. Wie de Audi A6 Avant e-tron performance overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Audi A6 Avant e-tron performance en Lucid Air Touring.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Audi A6 Avant e-tron performance of de Lucid Air Touring?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Audi A6 Avant e-tron performance indicatief ±24 minuten en bij de Lucid Air Touring ±25 minuten (piek 270 vs 250 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Audi A6 Avant e-tron performance haalt 720 km WLTP, de Lucid Air Touring 725 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Audi A6 Avant e-tron performance ongeveer € 3,69 en met de Lucid Air Touring ongeveer € 3,55, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Audi A6 Avant e-tron en Lucid Air?
De 270- en 250-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±24 en ±25 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.