EV-database

Alfa Romeo Junior vs Volvo EX30

De Alfa Romeo Junior Veloce en de Volvo EX30 Single Motor zitten qua bereik dicht bij elkaar (334 vs 344 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Alfa Romeo Junior Veloce (compacte SUV, 2024) naast de Volvo EX30 Single Motor (compacte SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkAlfa Romeo Junior VeloceVolvo EX30 Single Motor
Bruikbare accu51 kWh49 kWh
WLTP-bereik334 km344 km
Verbruik (berekend)15,3 kWh/100 km14,2 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW134 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 25 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 102 km± 146 km
Thuisladen per 100 km€ 4,28€ 3,99
AandrijvingFWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Volvo EX30 Single Motor beter met 344 tegen 334 km — 10 km ofwel ±3% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Volvo EX30 Single Motor: 24,8 tegenover 34,5 minuten — een verschil van 9,8 minuten (±28%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±102 km (bij de Alfa Romeo Junior Veloce) tegenover ±146 km (bij de Volvo EX30 Single Motor) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Volvo EX30 Single Motor: 14,2 tegenover 15,3 kWh/100 km — een verschil van 1 kWh/100 km (±7%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 43,06 verschil.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Volvo EX30 Single Motor de meeste punten. Wie de Alfa Romeo Junior Veloce overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Alfa Romeo Junior Veloce en Volvo EX30 Single Motor.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Alfa Romeo Junior Veloce of de Volvo EX30 Single Motor?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Alfa Romeo Junior Veloce indicatief ±35 minuten en bij de Volvo EX30 Single Motor ±25 minuten (piek 100 vs 134 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Alfa Romeo Junior en de Volvo EX30?

Volgens de WLTP-opgave 334 km tegenover 344 km — een verschil van 10 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Alfa Romeo Junior Veloce ongeveer € 4,28 en met de Volvo EX30 Single Motor ongeveer € 3,99, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.