EV-database

Alfa Romeo Junior vs MG S5 EV

Alfa Romeo Junior Veloce of MG S5 EV 49 kWh: op papier 334 en 340 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Alfa Romeo Junior Veloce (compacte SUV, 2024) naast de MG S5 EV 49 kWh (compacte SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkAlfa Romeo Junior VeloceMG S5 EV 49 kWh
Bruikbare accu51 kWh47 kWh
WLTP-bereik334 km340 km
Verbruik (berekend)15,3 kWh/100 km13,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW120 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 27 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 102 km± 135 km
Thuisladen per 100 km€ 4,28€ 3,87
AandrijvingFWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de MG S5 EV 49 kWh voor: 340 versus 334 km, oftewel 6 km (zo'n 2%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG S5 EV 49 kWh: 26,5 tegenover 34,5 minuten — een verschil van 8 minuten (±23%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Alfa Romeo Junior Veloce zo'n 102 km bij en bij de MG S5 EV 49 kWh ongeveer 135 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de MG S5 EV 49 kWh voor: 13,8 versus 15,3 kWh/100 km, oftewel 1,4 kWh/100 km (zo'n 9%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 60,73.

Alleen de MG S5 EV 49 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG S5 EV 49 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Alfa Romeo Junior Veloce niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Alfa Romeo Junior Veloce en MG S5 EV 49 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Alfa Romeo Junior Veloce of de MG S5 EV 49 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Alfa Romeo Junior Veloce indicatief ±35 minuten en bij de MG S5 EV 49 kWh ±27 minuten (piek 100 vs 120 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Alfa Romeo Junior Veloce haalt 334 km WLTP, de MG S5 EV 49 kWh 340 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Alfa Romeo Junior Veloce ongeveer € 4,28 en met de MG S5 EV 49 kWh ongeveer € 3,87, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 51 kWh over 334 km voor de Alfa Romeo Junior Veloce, 47 kWh over 340 km voor de MG S5 EV 49 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.