EV-database

Alfa Romeo Junior vs MG MG4

De Alfa Romeo Junior Veloce en de MG MG4 Standard 51 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (334 vs 350 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Alfa Romeo Junior Veloce (compacte SUV, 2024) naast de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkAlfa Romeo Junior VeloceMG MG4 Standard 51 kWh
Bruikbare accu51 kWh50,8 kWh
WLTP-bereik334 km350 km
Verbruik (berekend)15,3 kWh/100 km14,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW6,6 kW
DC-snelladen (piek)100 kW117 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 29 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 102 km± 125 km
Thuisladen per 100 km€ 4,28€ 4,06
AandrijvingFWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de MG MG4 Standard 51 kWh: 350 tegenover 334 km — een verschil van 16 km (±5%).

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de MG MG4 Standard 51 kWh aan het langste eind met 29,4 om 34,5 minuten; dat scheelt 5,1 minuten, ruwweg 15%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Alfa Romeo Junior Veloce zo'n 102 km bij en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer 125 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de MG MG4 Standard 51 kWh voor: 14,5 versus 15,3 kWh/100 km, oftewel 0,8 kWh/100 km (zo'n 5%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 31,72.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Alfa Romeo Junior Veloce met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de MG MG4 Standard 51 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de MG MG4 Standard 51 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Alfa Romeo Junior Veloce kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Alfa Romeo Junior Veloce en MG MG4 Standard 51 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Alfa Romeo Junior Veloce of de MG MG4 Standard 51 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Alfa Romeo Junior Veloce indicatief ±35 minuten en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ±29 minuten (piek 100 vs 117 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Alfa Romeo Junior en de MG MG4?

Volgens de WLTP-opgave 334 km tegenover 350 km — een verschil van 16 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Alfa Romeo Junior Veloce ongeveer € 4,28 en met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.