EV-database

Alfa Romeo Junior vs Citroën ë-C4 X

De Alfa Romeo Junior Elettrica en de Citroën ë-C4 X 54 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (410 vs 425 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Alfa Romeo Junior Elettrica (compacte SUV, 2024) en de Citroën ë-C4 X 54 kWh (sedan, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkAlfa Romeo Junior ElettricaCitroën ë-C4 X 54 kWh
Bruikbare accu51 kWh48,1 kWh
WLTP-bereik410 km425 km
Verbruik (berekend)12,4 kWh/100 km11,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 33 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 125 km± 137 km
Thuisladen per 100 km€ 3,48€ 3,17
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Citroën ë-C4 X 54 kWh aan het langste eind met 425 om 410 km; dat scheelt 15 km, ruwweg 4%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Citroën ë-C4 X 54 kWh voor: 32,6 versus 34,5 minuten, oftewel 2 minuten (zo'n 6%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Alfa Romeo Junior Elettrica zo'n 125 km bij en bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh ongeveer 137 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Citroën ë-C4 X 54 kWh voor: 11,3 versus 12,4 kWh/100 km, oftewel 1,1 kWh/100 km (zo'n 9%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 47,10.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Citroën ë-C4 X 54 kWh de meeste punten. Wie de Alfa Romeo Junior Elettrica overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Alfa Romeo Junior Elettrica en Citroën ë-C4 X 54 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Alfa Romeo Junior Elettrica of de Citroën ë-C4 X 54 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Alfa Romeo Junior Elettrica indicatief ±35 minuten en bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh ±33 minuten (piek 100 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Alfa Romeo Junior en de Citroën ë-C4 X?

Volgens de WLTP-opgave 410 km tegenover 425 km — een verschil van 15 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Alfa Romeo Junior Elettrica ongeveer € 3,48 en met de Citroën ë-C4 X 54 kWh ongeveer € 3,17, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 51 kWh over 410 km voor de Alfa Romeo Junior Elettrica, 48,1 kWh over 425 km voor de Citroën ë-C4 X 54 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.