EV-database

EX30: Twin Motor vs Single Mot

De Volvo EX30 Twin Motor Performance en de Volvo EX30 Single Motor Extended Range zitten qua bereik dicht bij elkaar (450 vs 476 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Volvo EX30 Twin Motor Performance (compacte SUV, 2023) en de Volvo EX30 Single Motor Extended Range (compacte SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVolvo EX30 Twin Motor PerformanceVolvo EX30 Single Motor Extended Range
Bruikbare accu64 kWh64 kWh
WLTP-bereik450 km476 km
Verbruik (berekend)14,2 kWh/100 km13,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)153 kW153 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 28 min± 28 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 167 km± 176 km
Thuisladen per 100 km€ 3,98€ 3,76
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Volvo EX30 Single Motor Extended Range voor: 476 versus 450 km, oftewel 26 km (zo'n 6%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 28,3 minuten. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance zo'n 167 km bij en bij de Volvo EX30 Single Motor Extended Range ongeveer 176 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Volvo EX30 Single Motor Extended Range beter met 13,4 tegen 14,2 kWh/100 km — 0,8 kWh/100 km ofwel ±5% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 32,63.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Volvo EX30 Single Motor Extended Range de meeste punten. Wie de Volvo EX30 Twin Motor Performance overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Volvo EX30 Twin Motor Performance en Volvo EX30 Single Motor Extended Range.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Volvo EX30 Twin Motor Performance of de Volvo EX30 Single Motor Extended Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance indicatief ±28 minuten en bij de Volvo EX30 Single Motor Extended Range ±28 minuten (piek 153 vs 153 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Volvo EX30 Twin Motor Performance haalt 450 km WLTP, de Volvo EX30 Single Motor Extended Range 476 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volvo EX30 Twin Motor Performance ongeveer € 3,98 en met de Volvo EX30 Single Motor Extended Range ongeveer € 3,76, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 64 kWh over 450 km voor de Volvo EX30 Twin Motor Performance, 64 kWh over 476 km voor de Volvo EX30 Single Motor Extended Range. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.