Volkswagen ID.7 Tourer vs Porsche Macan
Met 605 en 613 km WLTP-bereik liggen de Volkswagen ID.7 Tourer Pro en de Porsche Macan 4 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Volkswagen ID.7 Tourer Pro (stationwagon, 2024) en de Porsche Macan 4 (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Volkswagen ID.7 Tourer Pro | Porsche Macan 4 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 95 kWh |
| WLTP-bereik | 605 km | 613 km |
| Verbruik (berekend) | 12,7 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 175 kW | 270 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 30 min | ± 24 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 213 km | ± 270 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,56 | € 4,34 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Porsche Macan 4 aan het langste eind met 613 om 605 km; dat scheelt 8 km, ruwweg 1%.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Porsche Macan 4: 23,8 tegenover 29,8 minuten — een verschil van 6 minuten (±20%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Volkswagen ID.7 Tourer Pro zo'n 213 km bij en bij de Porsche Macan 4 ongeveer 270 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Volkswagen ID.7 Tourer Pro: 12,7 tegenover 15,5 kWh/100 km — een verschil van 2,8 kWh/100 km (±18%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 116,35.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Porsche Macan 4 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Volkswagen ID.7 Tourer Pro kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Volkswagen ID.7 Tourer Pro en Porsche Macan 4.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Volkswagen ID.7 Tourer Pro of de Porsche Macan 4?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volkswagen ID.7 Tourer Pro indicatief ±30 minuten en bij de Porsche Macan 4 ±24 minuten (piek 175 vs 270 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Volkswagen ID.7 Tourer en de Porsche Macan?
Volgens de WLTP-opgave 605 km tegenover 613 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volkswagen ID.7 Tourer Pro ongeveer € 3,56 en met de Porsche Macan 4 ongeveer € 4,34, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Volkswagen ID.7 Tourer en Porsche Macan?
De 175- en 270-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±30 en ±24 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.