EV-database

VinFast VF 8 vs MG MG4

Met 447 en 450 km WLTP-bereik liggen de VinFast VF 8 Extended Range en de MG MG4 Comfort 64 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de VinFast VF 8 Extended Range (middelgrote SUV, 2023) naast de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVinFast VF 8 Extended RangeMG MG4 Comfort 64 kWh
Bruikbare accu87,7 kWh61,7 kWh
WLTP-bereik447 km450 km
Verbruik (berekend)19,6 kWh/100 km13,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 44 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 107 km± 153 km
Thuisladen per 100 km€ 5,49€ 3,84
AandrijvingAWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 450 om 447 km; dat scheelt 3 km, ruwweg 1%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de MG MG4 Comfort 64 kWh voor: 31 versus 44 minuten, oftewel 13 minuten (zo'n 30%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±107 km (bij de VinFast VF 8 Extended Range) tegenover ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de MG MG4 Comfort 64 kWh voor: 13,7 versus 19,6 kWh/100 km, oftewel 5,9 kWh/100 km (zo'n 30%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 248,16.

Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG MG4 Comfort 64 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de VinFast VF 8 Extended Range niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: VinFast VF 8 Extended Range en MG MG4 Comfort 64 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de VinFast VF 8 Extended Range of de MG MG4 Comfort 64 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de VinFast VF 8 Extended Range indicatief ±44 minuten en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ±31 minuten (piek 135 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de VinFast VF 8 Extended Range haalt 447 km WLTP, de MG MG4 Comfort 64 kWh 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de VinFast VF 8 Extended Range ongeveer € 5,49 en met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van VinFast VF 8 en MG MG4?

De 135- en 135-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±44 en ±31 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.