EV-database

VinFast VF 8 vs BMW iX1

De VinFast VF 8 Extended Range en de BMW iX1 eDrive20 zitten qua bereik dicht bij elkaar (447 vs 475 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de VinFast VF 8 Extended Range (middelgrote SUV, 2023) en de BMW iX1 eDrive20 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVinFast VF 8 Extended RangeBMW iX1 eDrive20
Bruikbare accu87,7 kWh65 kWh
WLTP-bereik447 km475 km
Verbruik (berekend)19,6 kWh/100 km13,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 44 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 107 km± 147 km
Thuisladen per 100 km€ 5,49€ 3,83
AandrijvingAWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BMW iX1 eDrive20 aan het langste eind met 475 om 447 km; dat scheelt 28 km, ruwweg 6%.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW iX1 eDrive20: 33,9 tegenover 44 minuten — een verschil van 10,1 minuten (±23%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de VinFast VF 8 Extended Range zo'n 107 km bij en bij de BMW iX1 eDrive20 ongeveer 147 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de BMW iX1 eDrive20: 13,7 tegenover 19,6 kWh/100 km — een verschil van 5,9 kWh/100 km (±30%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 249,29 verschil.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de BMW iX1 eDrive20 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de VinFast VF 8 Extended Range niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: VinFast VF 8 Extended Range en BMW iX1 eDrive20.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de VinFast VF 8 Extended Range of de BMW iX1 eDrive20?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de VinFast VF 8 Extended Range indicatief ±44 minuten en bij de BMW iX1 eDrive20 ±34 minuten (piek 135 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de VinFast VF 8 en de BMW iX1?

Volgens de WLTP-opgave 447 km tegenover 475 km — een verschil van 28 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de VinFast VF 8 Extended Range ongeveer € 5,49 en met de BMW iX1 eDrive20 ongeveer € 3,83, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 87,7 kWh over 447 km voor de VinFast VF 8 Extended Range, 65 kWh over 475 km voor de BMW iX1 eDrive20. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.