Tesla Model Y vs Volkswagen ID.4
De Tesla Model Y Performance en de Volkswagen ID.4 GTX zitten qua bereik dicht bij elkaar (514 vs 516 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Tesla Model Y Performance (middelgrote SUV, 2025) en de Volkswagen ID.4 GTX (middelgrote SUV, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Tesla Model Y Performance | Volkswagen ID.4 GTX |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 75 kWh | 77 kWh |
| WLTP-bereik | 514 km | 516 km |
| Verbruik (berekend) | 14,6 kWh/100 km | 14,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 250 kW | 175 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 20 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 266 km | ± 182 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,09 | € 4,18 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Volkswagen ID.4 GTX: 516 tegenover 514 km — een verschil van 2 km (±0%).
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Tesla Model Y Performance beter met 20,3 tegen 29,8 minuten — 9,5 minuten ofwel ±32% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Tesla Model Y Performance zo'n 266 km bij en bij de Volkswagen ID.4 GTX ongeveer 182 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Tesla Model Y Performance beter met 14,6 tegen 14,9 kWh/100 km — 0,3 kWh/100 km ofwel ±2% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 13,90 verschil.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Tesla Model Y Performance de meeste punten. Wie de Volkswagen ID.4 GTX overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Tesla Model Y Performance en Volkswagen ID.4 GTX.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Tesla Model Y Performance of de Volkswagen ID.4 GTX?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Tesla Model Y Performance indicatief ±20 minuten en bij de Volkswagen ID.4 GTX ±30 minuten (piek 250 vs 175 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Tesla Model Y en de Volkswagen ID.4?
Volgens de WLTP-opgave 514 km tegenover 516 km — een verschil van 2 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Tesla Model Y Performance ongeveer € 4,09 en met de Volkswagen ID.4 GTX ongeveer € 4,18, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Tesla Model Y en Volkswagen ID.4?
De 250- en 175-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±20 en ±30 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.