Tesla Model Y vs MG MG4
De Tesla Model Y Performance en de MG MG4 Extended Range 77 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (514 vs 520 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Tesla Model Y Performance (middelgrote SUV, 2025) en de MG MG4 Extended Range 77 kWh (hatchback, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Tesla Model Y Performance | MG MG4 Extended Range 77 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 75 kWh | 74,4 kWh |
| WLTP-bereik | 514 km | 520 km |
| Verbruik (berekend) | 14,6 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 250 kW | 144 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 20 min | ± 35 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 266 km | ± 156 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,09 | € 4,01 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG MG4 Extended Range 77 kWh aan het langste eind met 520 om 514 km; dat scheelt 6 km, ruwweg 1%.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Tesla Model Y Performance aan het langste eind met 20,3 om 35 minuten; dat scheelt 14,7 minuten, ruwweg 42%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±266 km (bij de Tesla Model Y Performance) tegenover ±156 km (bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de MG MG4 Extended Range 77 kWh: 14,3 tegenover 14,6 kWh/100 km — een verschil van 0,3 kWh/100 km (±2%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 11,92.
Alleen de MG MG4 Extended Range 77 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de MG MG4 Extended Range 77 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Tesla Model Y Performance kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Tesla Model Y Performance en MG MG4 Extended Range 77 kWh.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Tesla Model Y Performance of de MG MG4 Extended Range 77 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Tesla Model Y Performance indicatief ±20 minuten en bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh ±35 minuten (piek 250 vs 144 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Tesla Model Y en de MG MG4?
Volgens de WLTP-opgave 514 km tegenover 520 km — een verschil van 6 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Tesla Model Y Performance ongeveer € 4,09 en met de MG MG4 Extended Range 77 kWh ongeveer € 4,01, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.