EV-database

Tesla Model Y vs BMW i5

Met 514 en 516 km WLTP-bereik liggen de Tesla Model Y Performance en de BMW i5 M60 xDrive in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Tesla Model Y Performance (middelgrote SUV, 2025) en de BMW i5 M60 xDrive (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkTesla Model Y PerformanceBMW i5 M60 xDrive
Bruikbare accu75 kWh81 kWh
WLTP-bereik514 km516 km
Verbruik (berekend)14,6 kWh/100 km15,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)250 kW205 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 20 min± 27 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 266 km± 202 km
Thuisladen per 100 km€ 4,09€ 4,40
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de BMW i5 M60 xDrive: 516 tegenover 514 km — een verschil van 2 km (±0%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Tesla Model Y Performance beter met 20,3 tegen 26,8 minuten — 6,4 minuten ofwel ±24% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±266 km (bij de Tesla Model Y Performance) tegenover ±202 km (bij de BMW i5 M60 xDrive) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Tesla Model Y Performance aan het langste eind met 14,6 om 15,7 kWh/100 km; dat scheelt 1,1 kWh/100 km, ruwweg 7%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 46,46.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Tesla Model Y Performance als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BMW i5 M60 xDrive niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Tesla Model Y Performance en BMW i5 M60 xDrive.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Tesla Model Y Performance of de BMW i5 M60 xDrive?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Tesla Model Y Performance indicatief ±20 minuten en bij de BMW i5 M60 xDrive ±27 minuten (piek 250 vs 205 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Tesla Model Y en de BMW i5?

Volgens de WLTP-opgave 514 km tegenover 516 km — een verschil van 2 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Tesla Model Y Performance ongeveer € 4,09 en met de BMW i5 M60 xDrive ongeveer € 4,40, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.