EV-database

Tesla Model Y vs BMW i4

Met 514 en 521 km WLTP-bereik liggen de Tesla Model Y Performance en de BMW i4 M50 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Tesla Model Y Performance (middelgrote SUV, 2025) en de BMW i4 M50 (sedan, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkTesla Model Y PerformanceBMW i4 M50
Bruikbare accu75 kWh81 kWh
WLTP-bereik514 km521 km
Verbruik (berekend)14,6 kWh/100 km15,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)250 kW205 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 20 min± 27 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 266 km± 204 km
Thuisladen per 100 km€ 4,09€ 4,35
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de BMW i4 M50 voor: 521 versus 514 km, oftewel 7 km (zo'n 1%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Tesla Model Y Performance: 20,3 tegenover 26,8 minuten — een verschil van 6,4 minuten (±24%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Tesla Model Y Performance zo'n 266 km bij en bij de BMW i4 M50 ongeveer 204 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Tesla Model Y Performance aan het langste eind met 14,6 om 15,5 kWh/100 km; dat scheelt 1 kWh/100 km, ruwweg 6%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 40,13.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Tesla Model Y Performance als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BMW i4 M50 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Tesla Model Y Performance en BMW i4 M50.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Tesla Model Y Performance of de BMW i4 M50?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Tesla Model Y Performance indicatief ±20 minuten en bij de BMW i4 M50 ±27 minuten (piek 250 vs 205 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Tesla Model Y en de BMW i4?

Volgens de WLTP-opgave 514 km tegenover 521 km — een verschil van 7 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Tesla Model Y Performance ongeveer € 4,09 en met de BMW i4 M50 ongeveer € 4,35, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 75 kWh over 514 km voor de Tesla Model Y Performance, 81 kWh over 521 km voor de BMW i4 M50. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.