EV-database

Skoda Enyaq vs Cupra Tavascan

Skoda Enyaq RS of Cupra Tavascan Endurance: op papier 549 en 568 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Skoda Enyaq RS (middelgrote SUV, 2024) en de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkSkoda Enyaq RSCupra Tavascan Endurance
Bruikbare accu77 kWh77 kWh
WLTP-bereik549 km568 km
Verbruik (berekend)14 kWh/100 km13,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)175 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 39 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 193 km± 154 km
Thuisladen per 100 km€ 3,93€ 3,80
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Cupra Tavascan Endurance voor: 568 versus 549 km, oftewel 19 km (zo'n 3%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Skoda Enyaq RS: 29,8 tegenover 38,6 minuten — een verschil van 8,8 minuten (±23%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±193 km (bij de Skoda Enyaq RS) tegenover ±154 km (bij de Cupra Tavascan Endurance) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Cupra Tavascan Endurance: 13,6 tegenover 14 kWh/100 km — een verschil van 0,5 kWh/100 km (±3%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 19,70.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Cupra Tavascan Endurance als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Skoda Enyaq RS niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Skoda Enyaq RS en Cupra Tavascan Endurance.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Skoda Enyaq RS of de Cupra Tavascan Endurance?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Skoda Enyaq RS indicatief ±30 minuten en bij de Cupra Tavascan Endurance ±39 minuten (piek 175 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Skoda Enyaq RS haalt 549 km WLTP, de Cupra Tavascan Endurance 568 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Skoda Enyaq RS ongeveer € 3,93 en met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Skoda Enyaq en Cupra Tavascan?

De 175- en 135-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±30 en ±39 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.