EV-database

Skoda Enyaq vs Cupra Tavascan

Skoda Enyaq 85 of Cupra Tavascan Endurance: op papier 561 en 568 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Skoda Enyaq 85 (middelgrote SUV, 2024) naast de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkSkoda Enyaq 85Cupra Tavascan Endurance
Bruikbare accu77 kWh77 kWh
WLTP-bereik561 km568 km
Verbruik (berekend)13,7 kWh/100 km13,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)175 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 39 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 198 km± 154 km
Thuisladen per 100 km€ 3,84€ 3,80
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Cupra Tavascan Endurance: 568 tegenover 561 km — een verschil van 7 km (±1%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Skoda Enyaq 85 beter met 29,8 tegen 38,6 minuten — 8,8 minuten ofwel ±23% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±198 km (bij de Skoda Enyaq 85) tegenover ±154 km (bij de Cupra Tavascan Endurance) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Cupra Tavascan Endurance voor: 13,6 versus 13,7 kWh/100 km, oftewel 0,2 kWh/100 km (zo'n 1%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 7,10 verschil.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Cupra Tavascan Endurance er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Skoda Enyaq 85 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Skoda Enyaq 85 en Cupra Tavascan Endurance.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Skoda Enyaq 85 of de Cupra Tavascan Endurance?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Skoda Enyaq 85 indicatief ±30 minuten en bij de Cupra Tavascan Endurance ±39 minuten (piek 175 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Skoda Enyaq 85 haalt 561 km WLTP, de Cupra Tavascan Endurance 568 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Skoda Enyaq 85 ongeveer € 3,84 en met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Skoda Enyaq en Cupra Tavascan?

De 175- en 135-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±30 en ±39 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.