Porsche Taycan vs Porsche Macan
Porsche Taycan of Porsche Macan 4: op papier 590 en 613 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Porsche Taycan (sportieve EV, 2024) naast de Porsche Macan 4 (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Porsche Taycan | Porsche Macan 4 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 89 kWh | 95 kWh |
| WLTP-bereik | 590 km | 613 km |
| Verbruik (berekend) | 15,1 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 320 kW | 270 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 19 min | ± 24 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 329 km | ± 270 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,22 | € 4,34 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Porsche Macan 4 voor: 613 versus 590 km, oftewel 23 km (zo'n 4%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Porsche Taycan aan het langste eind met 18,8 om 23,8 minuten; dat scheelt 5 minuten, ruwweg 21%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±329 km (bij de Porsche Taycan) tegenover ±270 km (bij de Porsche Macan 4) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Porsche Taycan aan het langste eind met 15,1 om 15,5 kWh/100 km; dat scheelt 0,4 kWh/100 km, ruwweg 3%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 17,34.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Porsche Taycan als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Porsche Macan 4 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Porsche Taycan en Porsche Macan 4.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Porsche Taycan of de Porsche Macan 4?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Taycan indicatief ±19 minuten en bij de Porsche Macan 4 ±24 minuten (piek 320 vs 270 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Porsche Taycan haalt 590 km WLTP, de Porsche Macan 4 613 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Taycan ongeveer € 4,22 en met de Porsche Macan 4 ongeveer € 4,34, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Porsche Taycan en Porsche Macan?
De 320- en 270-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±19 en ±24 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.