EV-database

Porsche Taycan vs Kia EV3

Met 590 en 605 km WLTP-bereik liggen de Porsche Taycan en de Kia EV3 81 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Porsche Taycan (sportieve EV, 2024) en de Kia EV3 81 kWh (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPorsche TaycanKia EV3 81 kWh
Bruikbare accu89 kWh81,4 kWh
WLTP-bereik590 km605 km
Verbruik (berekend)15,1 kWh/100 km13,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)320 kW128 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 19 min± 43 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 329 km± 147 km
Thuisladen per 100 km€ 4,22€ 3,77
AandrijvingRWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Kia EV3 81 kWh: 605 tegenover 590 km — een verschil van 15 km (±3%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Porsche Taycan beter met 18,8 tegen 43,1 minuten — 24,2 minuten ofwel ±56% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±329 km (bij de Porsche Taycan) tegenover ±147 km (bij de Kia EV3 81 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Kia EV3 81 kWh: 13,5 tegenover 15,1 kWh/100 km — een verschil van 1,6 kWh/100 km (±11%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 68,47.

Alleen de Kia EV3 81 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Kia EV3 81 kWh de meeste punten. Wie de Porsche Taycan overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Porsche Taycan en Kia EV3 81 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Porsche Taycan of de Kia EV3 81 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Taycan indicatief ±19 minuten en bij de Kia EV3 81 kWh ±43 minuten (piek 320 vs 128 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Porsche Taycan haalt 590 km WLTP, de Kia EV3 81 kWh 605 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Taycan ongeveer € 4,22 en met de Kia EV3 81 kWh ongeveer € 3,77, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.