EV-database

Porsche Macan vs Porsche Taycan

Met 590 en 590 km WLTP-bereik liggen de Porsche Macan Turbo en de Porsche Taycan in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Porsche Macan Turbo (middelgrote SUV, 2024) naast de Porsche Taycan (sportieve EV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPorsche Macan TurboPorsche Taycan
Bruikbare accu95 kWh89 kWh
WLTP-bereik590 km590 km
Verbruik (berekend)16,1 kWh/100 km15,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)270 kW320 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 19 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 260 km± 329 km
Thuisladen per 100 km€ 4,51€ 4,22
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 590 km.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Porsche Taycan voor: 18,8 versus 23,8 minuten, oftewel 5 minuten (zo'n 21%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Porsche Macan Turbo zo'n 260 km bij en bij de Porsche Taycan ongeveer 329 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Porsche Taycan aan het langste eind met 15,1 om 16,1 kWh/100 km; dat scheelt 1 kWh/100 km, ruwweg 6%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 42,71.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Porsche Taycan als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Porsche Macan Turbo niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Porsche Macan Turbo en Porsche Taycan.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Porsche Macan Turbo of de Porsche Taycan?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Macan Turbo indicatief ±24 minuten en bij de Porsche Taycan ±19 minuten (piek 270 vs 320 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Porsche Macan en de Porsche Taycan?

Volgens de WLTP-opgave 590 km tegenover 590 km — een verschil van 0 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Macan Turbo ongeveer € 4,51 en met de Porsche Taycan ongeveer € 4,22, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Porsche Macan en Porsche Taycan?

De 270- en 320-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±24 en ±19 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.