EV-database

Porsche Macan vs Lucid Air

Met 641 en 747 km WLTP-bereik liggen de Porsche Macan RWD en de Lucid Air Pure in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Porsche Macan RWD (middelgrote SUV, 2024) en de Lucid Air Pure (sedan, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPorsche Macan RWDLucid Air Pure
Bruikbare accu95 kWh88 kWh
WLTP-bereik641 km747 km
Verbruik (berekend)14,8 kWh/100 km11,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)270 kW200 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 282 km± 263 km
Thuisladen per 100 km€ 4,15€ 3,30
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Lucid Air Pure: 747 tegenover 641 km — een verschil van 106 km (±17%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Porsche Macan RWD beter met 23,8 tegen 29,8 minuten — 6 minuten ofwel ±20% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Porsche Macan RWD zo'n 282 km bij en bij de Lucid Air Pure ongeveer 263 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Lucid Air Pure aan het langste eind met 11,8 om 14,8 kWh/100 km; dat scheelt 3 kWh/100 km, ruwweg 21%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 127,69 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Pure met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Lucid Air Pure er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Porsche Macan RWD kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Porsche Macan RWD en Lucid Air Pure.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Porsche Macan RWD of de Lucid Air Pure?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Macan RWD indicatief ±24 minuten en bij de Lucid Air Pure ±30 minuten (piek 270 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Porsche Macan en de Lucid Air?

Volgens de WLTP-opgave 641 km tegenover 747 km — een verschil van 106 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Macan RWD ongeveer € 4,15 en met de Lucid Air Pure ongeveer € 3,30, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 95 kWh over 641 km voor de Porsche Macan RWD, 88 kWh over 747 km voor de Lucid Air Pure. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.