Porsche Macan vs Volkswagen ID.7
De Porsche Macan 4 en de Volkswagen ID.7 Pro zitten qua bereik dicht bij elkaar (613 vs 621 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Porsche Macan 4 (middelgrote SUV, 2024) en de Volkswagen ID.7 Pro (sedan, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Porsche Macan 4 | Volkswagen ID.7 Pro |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 95 kWh | 77 kWh |
| WLTP-bereik | 613 km | 621 km |
| Verbruik (berekend) | 15,5 kWh/100 km | 12,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 270 kW | 175 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 24 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 270 km | ± 219 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,34 | € 3,47 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Volkswagen ID.7 Pro voor: 621 versus 613 km, oftewel 8 km (zo'n 1%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Porsche Macan 4: 23,8 tegenover 29,8 minuten — een verschil van 6 minuten (±20%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Porsche Macan 4 zo'n 270 km bij en bij de Volkswagen ID.7 Pro ongeveer 219 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Volkswagen ID.7 Pro voor: 12,4 versus 15,5 kWh/100 km, oftewel 3,1 kWh/100 km (zo'n 20%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 130,12.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Volkswagen ID.7 Pro er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Porsche Macan 4 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Porsche Macan 4 en Volkswagen ID.7 Pro.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Porsche Macan 4 of de Volkswagen ID.7 Pro?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Macan 4 indicatief ±24 minuten en bij de Volkswagen ID.7 Pro ±30 minuten (piek 270 vs 175 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Porsche Macan en de Volkswagen ID.7?
Volgens de WLTP-opgave 613 km tegenover 621 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Macan 4 ongeveer € 4,34 en met de Volkswagen ID.7 Pro ongeveer € 3,47, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Porsche Macan en Volkswagen ID.7?
De 270- en 175-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±24 en ±30 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.