Porsche Macan vs Renault Scenic E-Tech
Met 613 en 625 km WLTP-bereik liggen de Porsche Macan 4 en de Renault Scenic E-Tech Long Range in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de Porsche Macan 4 (middelgrote SUV, 2024) naast de Renault Scenic E-Tech Long Range (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Porsche Macan 4 | Renault Scenic E-Tech Long Range |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 95 kWh | 87 kWh |
| WLTP-bereik | 613 km | 625 km |
| Verbruik (berekend) | 15,5 kWh/100 km | 13,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 270 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 24 min | ± 39 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 270 km | ± 167 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,34 | € 3,90 |
| Aandrijving | AWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Renault Scenic E-Tech Long Range: 625 tegenover 613 km — een verschil van 12 km (±2%).
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Porsche Macan 4 voor: 23,8 versus 39,3 minuten, oftewel 15,5 minuten (zo'n 39%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Porsche Macan 4 zo'n 270 km bij en bij de Renault Scenic E-Tech Long Range ongeveer 167 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Renault Scenic E-Tech Long Range beter met 13,9 tegen 15,5 kWh/100 km — 1,6 kWh/100 km ofwel ±10% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 66,26.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Scenic E-Tech Long Range met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Renault Scenic E-Tech Long Range er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Porsche Macan 4 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Porsche Macan 4 en Renault Scenic E-Tech Long Range.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Porsche Macan 4 of de Renault Scenic E-Tech Long Range?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Macan 4 indicatief ±24 minuten en bij de Renault Scenic E-Tech Long Range ±39 minuten (piek 270 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Porsche Macan 4 haalt 613 km WLTP, de Renault Scenic E-Tech Long Range 625 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Macan 4 ongeveer € 4,34 en met de Renault Scenic E-Tech Long Range ongeveer € 3,90, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 95 kWh over 613 km voor de Porsche Macan 4, 87 kWh over 625 km voor de Renault Scenic E-Tech Long Range. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.