EV-database

Porsche Macan vs Hyundai Ioniq 9

Porsche Macan 4 of Hyundai Ioniq 9: op papier 613 en 620 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Porsche Macan 4 (middelgrote SUV, 2024) en de Hyundai Ioniq 9 (grote SUV, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPorsche Macan 4Hyundai Ioniq 9
Bruikbare accu95 kWh110,3 kWh
WLTP-bereik613 km620 km
Verbruik (berekend)15,5 kWh/100 km17,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)270 kW233 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 32 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 270 km± 203 km
Thuisladen per 100 km€ 4,34€ 4,98
AandrijvingAWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Hyundai Ioniq 9: 620 tegenover 613 km — een verschil van 7 km (±1%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Porsche Macan 4 beter met 23,8 tegen 32,1 minuten — 8,2 minuten ofwel ±26% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Porsche Macan 4 zo'n 270 km bij en bij de Hyundai Ioniq 9 ongeveer 203 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Porsche Macan 4 voor: 15,5 versus 17,8 kWh/100 km, oftewel 2,3 kWh/100 km (zo'n 13%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 96,30 verschil.

Alleen de Hyundai Ioniq 9 heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Porsche Macan 4 de meeste punten. Wie de Hyundai Ioniq 9 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Porsche Macan 4 en Hyundai Ioniq 9.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Porsche Macan 4 of de Hyundai Ioniq 9?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Macan 4 indicatief ±24 minuten en bij de Hyundai Ioniq 9 ±32 minuten (piek 270 vs 233 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Porsche Macan en de Hyundai Ioniq 9?

Volgens de WLTP-opgave 613 km tegenover 620 km — een verschil van 7 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Macan 4 ongeveer € 4,34 en met de Hyundai Ioniq 9 ongeveer € 4,98, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.