Mini Cooper vs Alfa Romeo Junior
Met 402 en 410 km WLTP-bereik liggen de Mini Cooper SE en de Alfa Romeo Junior Elettrica in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Mini Cooper SE (compacte hatchback, 2024) en de Alfa Romeo Junior Elettrica (compacte SUV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mini Cooper SE | Alfa Romeo Junior Elettrica |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 49,2 kWh | 51 kWh |
| WLTP-bereik | 402 km | 410 km |
| Verbruik (berekend) | 12,2 kWh/100 km | 12,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 95 kW | 100 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 35 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 120 km | ± 125 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,43 | € 3,48 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Alfa Romeo Junior Elettrica aan het langste eind met 410 om 402 km; dat scheelt 8 km, ruwweg 2%.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Alfa Romeo Junior Elettrica voor: 34,5 versus 35,1 minuten, oftewel 0,5 minuten (zo'n 2%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±120 km (bij de Mini Cooper SE) tegenover ±125 km (bij de Alfa Romeo Junior Elettrica) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Mini Cooper SE voor: 12,2 versus 12,4 kWh/100 km, oftewel 0,2 kWh/100 km (zo'n 2%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 8,41.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Alfa Romeo Junior Elettrica als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Mini Cooper SE niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Mini Cooper SE en Alfa Romeo Junior Elettrica.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mini Cooper SE of de Alfa Romeo Junior Elettrica?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Cooper SE indicatief ±35 minuten en bij de Alfa Romeo Junior Elettrica ±35 minuten (piek 95 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mini Cooper en de Alfa Romeo Junior?
Volgens de WLTP-opgave 402 km tegenover 410 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Cooper SE ongeveer € 3,43 en met de Alfa Romeo Junior Elettrica ongeveer € 3,48, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 49,2 kWh over 402 km voor de Mini Cooper SE, 51 kWh over 410 km voor de Alfa Romeo Junior Elettrica. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.