MG MG4 vs Tesla Model 3
Met 520 en 528 km WLTP-bereik liggen de MG MG4 Extended Range 77 kWh en de Tesla Model 3 Performance in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de MG MG4 Extended Range 77 kWh (hatchback, 2023) en de Tesla Model 3 Performance (sedan, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Extended Range 77 kWh | Tesla Model 3 Performance |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 74,4 kWh | 75 kWh |
| WLTP-bereik | 520 km | 528 km |
| Verbruik (berekend) | 14,3 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 144 kW | 250 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 20 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 156 km | ± 273 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,01 | € 3,98 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Tesla Model 3 Performance: 528 tegenover 520 km — een verschil van 8 km (±2%).
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Tesla Model 3 Performance beter met 20,3 tegen 35 minuten — 14,7 minuten ofwel ±42% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh zo'n 156 km bij en bij de Tesla Model 3 Performance ongeveer 273 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Tesla Model 3 Performance aan het langste eind met 14,2 om 14,3 kWh/100 km; dat scheelt 0,1 kWh/100 km, ruwweg 1%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 4,33.
Alleen de MG MG4 Extended Range 77 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Tesla Model 3 Performance de meeste punten. Wie de MG MG4 Extended Range 77 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: MG MG4 Extended Range 77 kWh en Tesla Model 3 Performance.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Extended Range 77 kWh of de Tesla Model 3 Performance?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh indicatief ±35 minuten en bij de Tesla Model 3 Performance ±20 minuten (piek 144 vs 250 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de MG MG4 Extended Range 77 kWh haalt 520 km WLTP, de Tesla Model 3 Performance 528 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Extended Range 77 kWh ongeveer € 4,01 en met de Tesla Model 3 Performance ongeveer € 3,98, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.